Çölyakla mücadelede farkındalık oluşturuyorlar

Çölyak hastalarına destek olmak amacıyla kurulan Glutensiz Yaşam Derneği Başkanı Göngör Gökdağ ve derneğin yönetim kurulu üyeleri gazetemizi ziyaret ederek farkındalık çalışmaları hakkında bilgi verdiler.
Çölyakla mücadelede farkındalık oluşturuyorlar

Glutensiz Yaşam Derneği Başkanı Öğr. Gör. Güngör Gökdağ beraberinde Dernek Yönetim Kurulu Üyeleri Doç. Dr. Abdurrahim Baştürk, Diyetisyen Elif Yıldırım ve Yelda Altınışık ile birlikte Gazetemiz Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Erhan Dargeçit’i ziyaret ettiler. Dernek Başkanı Gökdağ, Çölyak hastalığı hakkında bilgi vererek, “Çölyak hastalarının, glutensiz ürünler kullanması gerekiyor. Bizlerde bu konuda hastalarımıza her alanda destek olmak için derneğimizi kurduk ve çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu kapsamda kurum ve kuruluşlarda seminerler ve farkındalık çalışmaları yapıyoruz. İnsanları bilgilendirdikçe Çölyak hastalığının ne olduğunu ve bu hastaların glutensiz ürünlerle yaşayabileceğini ifade ediyoruz. Karatay Belediyesi, Selçuk Üniversite ve Necmettin Erbakan Üniversitesi ile farkındalık çalışmaları yürütüyoruz. Yine Selçuk ve Necmettin Erbakan Üniversitelerinde Çölyak hastaları için glutensiz ürünlerden oluşan yemek servisi yapılıyor. MEB okullarında öğrencilere bilgilendirmelerde bulunuyoruz. Glutensiz Yaşam Derneği’ni kurduğumuzdan bu yana Konya’da Çölyak hastalığını tanıtmaya çalıştık. Derneğimizin amacı tüm Çölyök hastalığına farkındalık oluşturmak ve insanların bu konuda bilinçlenmesini sağlamak” dedi.

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Dargeçit, Gökdağ’a çalışmalarında başarılar dileyerek Anadolu’da Bugün gazetesi olarak desteklerinin tam olduğunu söyledi. Ziyaret sonrası desteklerinden dolayı teşekkür eden Başkan Gökdağ, Dargeçit’e tablo hediye etti. Merve Alcan

YORUM YAZIN