Ensar Vakfı'nda genel kurul gerçekleştirildi

Ensar Vakfı Konya Şubesi'nin Olağan Genel Kurulu, Cumartesi günü yönetim kurulu üyelerinin katılımıyla şube binasında gerçekleştirildi.
Ensar Vakfı'nda genel kurul gerçekleştirildi

Divan Başkanlığını Prof.Dr.Mahmut Yeşil'in yaptığı genel kurulda Ensar Vakfı Konya Şubesi'nin başkanlığına Mustafa Kaçar yeniden seçildi. Türkiye genelinde 200'e yakın şubesiyle Ensar Vakfı'nın Türkiye'nin iktisadi hayatına katkı sağlamak amacıyla eğitim faaliyeti yürüttüğünü söyleyen Mustafa Kaçar, 'Biz de buradan hareketle 1994 yılından bu tarafa özellikle İmam Hatip Liselerimizdeki öğrencilere destek programım vermeye çalışıyoruz. Son 10 yıldan bu tarafa da İlahiyat fakültelerindeki öğrencilerimize bu programlarımızı yoğun bir şekilde veriyoruz.' dedi.

İKİ YENİ YÜKSEKÖĞRETİM YURDU

İki yeni yükseköğretim yurdunun şehre kazandırıldığını söyleyen Kaçar, 'Önümüzdeki dönemde vakfımıza kazandırılan iki yükseköğretim yurduyla Ensar, yükseköğretimde de yurt faaliyetine başlayacak. Yurtlarımızdan birisi 200 kişi kapasitesiyle Selçuk Üniversitesi'ne diğeri de Meram bölgesinde Necmettin Erbakan Üniversitesi'ne hitap edecektir. Yeni dönemde yeni yönetimin daha güzel faaliyetler vermesini ve çalışmalarımıza Allah'ın bereket ihsan etmesini niyaz ediyoruz.' şeklinde konuştu.

YORUM YAZIN