Voonka Kids ve Tohum Otizm Vakfı İş birliği ile Bu Kez Konya’da Özel Eğitim Sınıfı Açıldı!

Voonka Kids, Tohum Türkiye Otizm Erken Tanı ve Eğitim Vakfı’na destek vererek otizmli çocukların eğitim aldığı sınıflarının ideal hale gelmesi için özel eğitim sınıfları oluşturmaya devam ediyor. Otizmli çocuklar için özel eğitim materyalleri ile donatılan sınıfların ilkini Mardin Artuklu’da açan Voonka Kids; Tohum Otizm Vakfı işbirliği ile bu kez 10 Mart 2020 tarihinde Konya Ahmet Perihan Demirok okulunda özel eğitim sınıfı açtı.
Voonka Kids ve Tohum Otizm Vakfı İş birliği ile Bu Kez Konya’da Özel Eğitim Sınıfı Açıldı!

Tüm tüketicileri için sağlıklı çözümler sunmayı hedefleyen Voonka ailesi gelecek kuşaklar adına hissettiği sorumluluk bilinciyle projeler hayata geçirmeye devam ediyor. Tohum Otizm Vakfı ile iş birliği gerçekleştiren Voonka Kids, otizmli çocuklar için özel materyallerin yer aldığı eğitim sınıfları oluşturuyor. Eğitim Sınıfı Donatma Projesi kapsamında özel eğitim sınıfı açılan illerde özel eğitim sınıflarını özel mater- yaller ile donatılan ilk sınıfı 2 Ekim 2019 tarihinde yapılan açılış ile Mardin’de Toki okulunda faaliyet göstermeye devam ederken; 10 Mart 2020 Saat 15.00’de Konya Ahmet Perihan Demirok okulunda Voonka Kids; & Tohum Otizm Vakfı Özel Eğitim Sınıfları projesinin ikinci sınıfı açıldı.

Açılış törenine katılan ve konuşma gerçekleştiren Kampotu Genel Müdürü Hakan Keleş: “Kampotu-Voonka Kids ailesi olarak “Eğitimin Peşindeyiz” projemizle Tohum Otizm Vakfı ile gerçekleştirdiğimiz işbirliğine devam ediyoruz. İstanbul merkezli bir şirket olmamıza rağmen Konya kökenli olduğumuz için kendi memleketimiz Konya’da Ahmet Perihan Demirok İlkokulu’da böyle bir projenin içerisinde yer almaktan ayrıca mutluluk duyuyoruz. Sizlerin de bildiği gibi her çocuk güzeldir; ancak bazı çocuklar hem güzel hem de özeldir. Bu özel çocuklarımızın kendilerine özel koşullarda eğitim alabilmesine aracı olmak bizim için büyük gurur kaynağıdır. Hem bizlere hem de çocuklarımıza hayırlı olmasını diliyorum” Dedi.

Doğuştan gelen ve genellikle yaşamın ilk üç yılında fark edilen gelişimsel bir farklılık olan otizmin günümüzde bilinen tek çaresi, tek ilacı erken tanı ve sürekli, yoğun, özel eğitim. "Otizm Spektrum Bozukluğu” olan çocukların erken tanısının konulması, özel eğitimi ile topluma kazandırılmasına öncülük edilmesi ve bunun yurt çapında yaygın- laştırılması amacıyla kurulan, kar amacı gütmeyen ve kamu yararını gözeten bir sağlık ve eğitim vakfı olan Tohum Otizm Vakfı, otizmli çocuklar için özel eğitim sınıfları oluşturarak nitelikli eğitim almalarına katkı sağlıyor.

Voonka Kids; “Tohum Otizm Vakfı Özel Eğitim Sınıfları” projesi ile Anadolu’nun daha pek çok noktasında özel eğitim sınıflarının oluşturulmasına katkı sağlamayı hedefliyor.

YORUM YAZIN